آکادمی مجازی دیابت گابریک

دوره های آموزشی آکادمی مجازی دیابت گابریک

مدیریت بالینی دیابت ابعاد مختلفی دارد که با سرعت زیادی در حال تغییر و بروزرسانی است: از تولید داروهای جدید تا تغییر پروتکل‌های دارویی، از ورود مفاهیم درمانی نسبتاً جدیدی مانند مدیریت بیمار-محور تا اینرسی درمانی. طبیعتاً همراهی با این سرعت بالا نیازمند دسترسی به منابع آموزشی معتبری است که نه تنها تئوری مباحث را بلکه کاربرد آنها را در بستر درمانی موجود در کشور به خوبی توضیح دهند.

انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک، علاوه بر آموزش خود-مدیریتی دیابت به بیماران، بیش از ده سال است که با برگزاری همایش‌های علمی مانند همایش سالانه دیابت رویکرد کاربردی، دوره جامع دستیاران فوق تخصصی غدد و متابولیسم، دوره‌های آموزشی پایه‌های مدیریت دیابت، در کنار ده‌ها دوره و همایش علمی برای پزشکان و پیراپزشکان فعال در زمینه مدیریت دیابت فعالیت داشته است و در این مسیر از همراهی و کمک تعداد زیادی از اساتید و متخصصین برتر کشور بهره‌مند بوده است.

دوره های آموزشی

یکی از دغدغه‌های اصلی انجمن اطلاع‌رسانی دیابت گابریک به عنوان عضو رسمی فدراسیون بین‌المللی دیابت (IDF) و تنها مرکز آموزش دیابت IDF در کشور، تسهیل دسترسی کادر درمان به این آموزش‌ها و علاوه بر آن فراهم آوردن فرصتی برای تبادل دانش و ایجاد شبکه‌ای علمی در حوزه مدیریت بالینی دیابت در کشور بوده است. پاندمی کرونا باعث شد که استفاده از بسترهای آموزش مجازی افزایش پیدا کند، طبیعتاً ما هم از این فرصت استفاده کرده و در کنار برگزاری تعداد زیادی وبینار علمی و دوره آموزشی آنلاین از زمان شروع این پاندمی، آکادمی مجازی دیابت گابریک را راه‌اندازی کردیم تا بتوانیم به شکلی ساختاریافته و منسجم، دوره‌های آموزشی را در دسترس جامعه محترم پزشکی و پیراپزشکی کشور قرار دهیم.

دوره‌های آموزشی به شکلی طراحی شده‌اند که شما می‌توانید بسته به نیاز خود از آنها به صورت جداگانه و یا مجموعه‌ای منسجم از سرفصل‌های آموزشی استفاده نمایید. در ادامه معرفی مختصر دوره‌ها آورده شده است.

بسته‌های آموزشی تخصصی: در این بخش تلاش شده دوره‌ها بر اساس نیاز آموزشی پزشکان و پیراپزشکان در قالب یک مجموعه منسجم ارائه شود. لازم به ذکر است بعد از اتمام هر بسته گواهی معتبر برای شرکت‌کنندگان صادر خواهد شد. در حال حاضر بسته‌های آموزشی تدوین شده برای فوق متخصصین غدد و متابولیسم و پزشکان عمومی طراحی شده است. علاوه بر این مجموعه مخصوص آموزش‌دهنده‌های دیابت تدوین شده که برای گروهی از پیراپزشکان محترم و عزیزان کادر درمان است که وظیفه آموزش به افراد مبتلا به دیابت را به عهده دارند. همینطور در مجموعه طراحی شده برای مراقبین سلامت شاغل در مراکز بهداشت آماده شده است.

دوره‌های آموزشی پزشکان و متخصصین: در این قسمت می‌توانید از بین سرفصل‌های مختلف دوره‌های آنلاین بر اساس نیاز آموزشی خود و محتوای دوره استفاده نمایید. دوره‌های این بخش با تمرکز بر مباحث تشخیص و درمان بالینی، با رویکردی کاربردی و بر اساس جدیدترین منابع روز برای پزشکان محترم طراحی شده است. عناوین دوره‌ها عبارتند از: تشخیص دیابت، مدیریت غیردارویی دیابت، داروهای خوراکی دیابت، داروهای تزریقی دیابت، عوارض میکرو واسکولار، عوارض ماکرو واسکولار، عوارض حاد دیابت، چاقی و دیابت، پایش قند خون، روزه‌داری و دیابت، دیابت در دوره‌های مختلف زندگی، سلامت روان در دیابت و ارزیابی بالینی در دیابت

دوره‌های آموزشی پیراپزشکان: سرفصل‌های آموزشی طراحی و ارائه شده این بخش به آموزش مهارت‌های مدیریتی دیابت به افراد مبتلا به دیابت همچنین ارائه مشاوره‌های مؤثر برای ارتقای پایبندی به درمان و کنترل بهتر قند خون پرداخته و برای آن دسته از عزیزانی آماده شده که به عنوان پیراپزشک با افراد مبتلا به دیابت و خانواده‌هایشان در ارتباط هستند. برخی از عناوین این دوره‌ها عبارتند از: مهارت ارتباط مؤثر، اصول پایش قند خون، تکنیک تزریق انسولین، برنامه‌ریزی غذایی در دیابت نوع یک، برنامه‌ریزی غذایی در دیابت نوع دو، اصول ورزش در دیابت نوع یک، اصول ورزش در دیابت نوع دو، آشنایی با داروهای خوراکی کاهش دهنده قند خون، آشنایی با داروهای تزریقی دیابت

دوره‌های آموزشی آموزش‌دهندگان دیابت: در این بخش دوره‌های آموزشی با هدف ارتقای دانش مشاوره‌ای عزیزانی طراحی شده است که در کنار کادر درمان به ارائه آموزش و مشاوره به افراد مبتلا به دیابت و خانواده‌هایشان مشغول هستند. در این قسمت این امکان وجود دارد که بر اساس نیاز آموزشی خود و دغدغه‌ای که از سمت مراجعین احساس می‌کنید از سرفصل‌های آموزشی استفاده نمایید. عناوین این دوره‌ها عبارتند از مهارت‌های ارتباطی، اصلاح سبک زندگی، مدیریت دارویی دیابت، نگهداری و تزریق انسولین

پیمایش به بالا